Home » خلاقیت در خانه » تزئینی‌ها » شمع عاشقانه/ شمع‌های معطر به چه درد می‌خورند؟

شمع عاشقانه/ شمع‌های معطر به چه درد می‌خورند؟

دارچین: حس بویایی از قوی‌ترین حواس انسانی است و تاثیر عطرها روی رفتار و واکنش‌های انسان بسیار شناخته‌شده است. شمعبه خاطر همین شهرت، شمع‌های معطر روز به روز بیشتر می‌شوند. در این مقاله دارچین تاثیر برخی شمع‌های معطر که حاوی انواع روغن‌های معطر هستند، آشنا شوید.

شمع عطری
شمع‌های معطر تاثیر روانی خوشایندی از محیط خوشبوی اطراف روی انسان ایجاد می‌کنند. این تاثیر “آروماکولوژی” نامیده می‌شود. (مطالعه تاثیر عطرها روی احساسات انسانی)
بوی خوش یک شمع روشنِ معطر از طریق تبخیر مواد معطر موجود در شمع آب شده و همینطور بخش جامد آن ساطع می‌شود.
شمع‌های معطر برای همه اتاق‌های خانه فوق العاده هستند، اما شمع‌های بدون بو برای اتاق غذاخوری مناسب ترند.شمع‌های معطرر می‌توانند در عطر غذا و لذتی که قرار است از آن ببرید اختلال ایجاد کنند.
نعناع

نعناع باعث افزایش هوشیاری و تمرکز و ایجاد نگرش مثبت می‌شود. عطر نعناع سیستم عصبی را تحریک کرده ، میگرن را تسکین داده و به هضم غذا کمک می‌کند.

اوکالیپتوس

اوکالیپتوس باعث بهبود مشکلات ریه شامل آسم، سرفه، سینوزیت، ذات الریه و برونشیت می‌شود. اوکالیپتوس درمان مهمی برای رماتیسم و آرتروز است. عطر اوکالیپتوس حشرات را فراری می‌دهد.

یاس

یاس نشاط‌آورترین رایحه را در بین روغن‌های معطر دارد. عطر یاس بسیار آرامش‌بخش و ضد افسردگی است. این عطر برای درمان فشار روحی بسیار مفید است. یاس موجب تحریک هوشیاری شده، انرژی‌زاست و سیستم ایمنی را تقویت می‌کند.

شمع عطری

اسطوخودوس

عطر اسطوخودوس موجب بهبود سردرد و بی‌خوابی می‌شود. این رایحه هنگام بروز استرس، افسردگی و مشکلات حرکتی می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

لیمو

لیمو به خاطر اثرات محرکش بسیار مشهور است.کارفرمایان ژاپنی برای بهبود بهره‌وری کارمندان‌شان از عطر لیمو استفاده می‌کنند. دفعه بعدی که خواستید کتابی را با تمرکز بخوانید یک شمع با عطر لیمو روشن کنید. علاوه بر این عطر لیمو حشرات را دور می‌کند.

شکوفه پرتقال

شکوفه پرتقال باعث درمان بی‌خوابی، افسردگی و اضطراب می‌شود.

رزماری

رزماری در درمان آرتروز، برونشیت و سرماخوردگی موثر است. عطر رزماری اثری آرامش‌بخش روی سیستم عصبی دارد و ذهن را باز می‌کند.

وانیل

اکثر افراد عطر وانیل را دوست دارند. شمع‌های معطر وانیلی برای مراسم سرگرم‌کننده و هر زمان دیگری که نیاز به جوی آرام و دلپذیر دارید، فوق‌العاده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *