Home » آشپزخونه » با شکم‌پرهای شیرین افطار کنید

با شکم‌پرهای شیرین افطار کنید

افسانه احمدی؛ دارچین: خرما و رطب اغلب جز ثابت سفره های افطار روزه داران است؛ امسال با آمدن ماه رمضان می توانید در شیوه پذیرایی خود تنوعی بدهید و با تهیه ترکیب های دلپذیربا خرما، طعم های ویژه‌ای را به مهمانان روزه‌دار سفره خود هدیه کنید.

 دسر
پیشنهاد امروز دارچین خرمای شکم پر با گردو و سبزی است؛ خوشبختانه تهیه این شکم پرها اصلا کار سخت و زمانبری نیست و حتی می توانید چند دقیقه قبل از اذان برای آمده کردنش دست به کار شوید.
مواد لازم:
یک کاسه متوسط پر از خرما
پنیر خامه ای به مقدار لازم برای داخل خرما
گردو: ۷ یا ۸ عدد
سبزی خوردن خورد شده: یک پیمانه

مطمئن باشید، طعم این افطاری شیرین زیر دندان همه می ماند و به شدت مورد استقبال اهالی سفره و روزه داران قرار خواهد گرفت. پس بسم الله..

طرز تهیه: ابتدا هسته‌های خرما را با دقت از داخل آن خارج کنید و تلاش کنید خرما بافت و شکل ظاهری‌اش را از دست ندهد.
سپس در یک ظرف مقداری پنیر و سبزی خوردن خیلی ریز را کاملا مخلوط کنید.
در ظرف دیگری هم گردو را به باقیمانده پنیر اضافه کنید و هم بزنید؛ پس از آن با یک قاشق چایخوری مخلوط هایی که آماده کرده اید را در داخل شکم خرما جای دهید و به سلیقه خودتان توی یک ظرف مخصوص بچینید.
اگر هنوز تا اذان فرصت دارید، بد نیست چند دقیقه ای ظرف را توی یخچال بگذارید تا خرماها کمی خنک شوند و مزه ها به خورد یکدیگر بروند.
کافیست یک باراین ترکیب شیک و خوش طعم را سر سفره افطار، به ویژه سفره های مهمانی تان بگذارید؛ مطمئن باشید مورد تعریف و تمجید همگان قرار می گیرید و تا پایان ماه چند باردیگرهم هوس درست کردن این شکم پرها را خواهید کرد.

سرآشپز دارچین پیشنهاد می کند: پاشیدن کمی کنجد و یا پودر زیره روی تعدادی از شکم پرهای گردویی می تواند طعم متفاوتی را به ذائقه شما روزه داران هدیه کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *