Home » زیبایی و مد » آرایش و پیرایش » مدل آرایش چشم/ ترفندهایی برای بزرگ‌تر نشان‌دادن چشم‌ها

مدل آرایش چشم/ ترفندهایی برای بزرگ‌تر نشان‌دادن چشم‌ها

دارچین: اگر به دنبال راهی ساده برای بزرگ‌تر نشان دادن چشم‌های‌تان می‌گردید، باید بیشتر به مدل آرایش چشم های‌تان فکر کنید. راه‌های ساده‌ای وجود دارد که با کمک آن‌ها می‌توانید جلوه بیشتری به چشمان خود بدهید فقط باید این ترفندها را از استادان برتر آرایش و زیبایی یاد بگیرید.

در ادامه این نوشته دارچین، ترفندهای ساده‌ای برای بزرگن نشان دادن چشم را با هم مرور می‌کنیم. از استفاده از خط چشم‌های رنگی و ابروهای مرتب شده گرفته تا نحوه ریمل زدن و تاثیر آرایش صورت بر زیبایی هرچه بیشتر چشم‌ها.

آرایش چشم

مطالب مشابه: هشت ترفند آرایشی برای تابستان

با استفاده از این روش‌های ساده می‌توانید چشم‌های خود را بزرگتر جلوه دهید؛ پس دست به کار شوید.

۱. ابروهای مرتب

ابروهای مرتب و همانند از مهم‌ترین مراحل بزرگ نشان دادن چشم‌ها است. شما باید هر موی اضافه اطراف ابروی خود را برداشته و با برس ابرو آن‌ها را مرتب کنید. و در ادامه کار را با مداد ابرو یا ریمل ابرو به اتمام برسانید.

۲. آماده‌سازی مژه‌ها

برای رطوبت و لطافت بیشتر در مژه‌های خود از زیرساز مژه استفاده کنید تا ریمل، خط چشم و سایه با دوام و ماندگاری بیشتری بر روی چشم شما بماند. شاید تعجب کنید که زیرساز مژه چه ربطی می‌تواند به سایه چشم داشته باشد؛ ولی با یکبار استفاده به علت پیشنهاد ما پی خواهید برد.

۳. روشن کردن نقاط تیره

این مرحله ممکن است لزوما به بزرگ‌تر نشان دادن چشم‌های شما کمک نکند؛ اما هر تیرگی یا لک اطراف چشم، صورت را پیر نشان می‌دهد و از زیبایی زیباترین چشم‌ها می‌کاهد. پس حتما از یک کانسیلر با دوام برای اطراف چشم خوداستفاده کنید.

۴. فاصله چشم‌ها

با محدود نکردن استخوان ابرو و کوچک نشان دادن بینی می‌توانید فاصله بین چشم‌ها را کنترل کنید و خیلی راحت چشمان خود را بزرگر نشان دهید. این کار را می‌توانید با سایه چشم یا پودری همرنگ پوست صورت خود انجام دهید و از قسمت بیرونی چشم و استخوان ابرو تا کنار بینی خود را سایه بزنید.

 

مطالب مشابه: اصول پاک کردن آرایش چشم

 

۵.  سایه چشم

از پایه‎‌ترین قوانین آرایشی این است که رنگ تیره گودشدگی ایجاد می‌کند و رنگ روشن باعث برامدگی و جلوآمدگی می‌شود؛ پس برای جلوه‌ای بهتر از سایه رنگ روشن انتخاب کنید. براق و یا مات بودن سایه اهمیتی ندارد تا زمانیکه از شید روشن استفاده می‌کنید.

۶. استفاده از مواد آرایشی رنگارنگ

برای جلوه بهتر از خط چشمی مایع و مشکی روی خط مژه خود استفاده کنید و در مرحله بعد ریسک کنید و خط چشمی رنگی را انتخاب کنید و بدون فاصله بالای خط چشم مشکی بکشید تا خط چشم کسل‌کننده مشکی کمی محو شود. فراموش نکنید انتهای خط چشم را تا نزدیکی محل استخوان ابروی خود بکشید تا چهر‌ه‌تان خسته به نظر نرسد.

۷. مجعد، مجعد، مجعد

داشتن مژ‌ه‌هایی مجعد از مهم‌ترین نکات آرایشی در بزرگ نشان دادن چشمان شماست. فرمژه مهم‌ترین ابزار آرایشی است برای شماست. به خصوص برای زنانی با چشمان کوچک. فرمژه کمک می‌کند تا مژه‌های شما جداگانه و مجزا قرار بگیرند تا بعد از استفاده از ریمل بهترین حالت را نشان دهند.

۸. استفاده از ریمل

برای بزرگ و گرد نشان دادن چشمان خود از یک لایه ریمل به صورت یکسان در تمام قسمت‌های چشم خود استفاده کنید و برای لایه دوم بیشتر برروی قسمت میانی چشم خود تاکید کنید تا چشمان‌تان بزرگتر جلوه کند.

 

مطالب مشابه: با حلقه‌های تیره دور چشم چه کنیم؟

 

 

 

منبع: میسلند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *