Home » زیبایی و مد » آرایش و پیرایش » چطور رژگونه بزنیم؟

چطور رژگونه بزنیم؟

فاطمه نامداری؛ دارچین: تاثیر رژگونه در زیبایی آنقدر زیاد است که حتی اگر خیلی هم اهل آرایش کردن نباشید، بازهم شما را وسوسه می‌کند. اما همانقدر که رژگونه می‌تواند در زیبایی شما تاثیرگذار باشد، در صورتیکه اصول ساده‌ای را رعایت نکند، می‌تواند سبب غیرطبیعی به نظر رسیدن چهره شما شود، یا زیادی لاغر، چاق و اخمو به نظر برسید.

54

در انتخاب رنگ رژگونه دقت کنید
اگر می‌خواهید زیبایی شما طبیعی به نظر برسد، باید رنگ مناسب پوست‌تان را انتخاب کنید. رنگ مناسب شما دقیقا همان رنگی است که پس از ورزش کردن یا فعالیت‌های بدنی سنگین، روی گونه‌های‌تان می‌بینید. همان رنگی که به اصطلاح می‌گویند «گونه‌های‌تان گل انداخته است». این رنگ انتخاب مناسبی برای روزهای عادی است.
اگر قرار است برای فضاهای خیلی روشن آرایش کنید، بهتر است رنگی روشن‌تر از آن انتخاب کنید. اما اگر برای یک شب رمانتیک یا مهمانی ویژه‌ای آرایش می‌کنید، بهتر است رنگی یک یا دو درجه تیره‌تر از رنگ طبیعی که پیشنهاد شد، انتخاب کنید.
فراموش نکنید که بین تن رنگ رژگونه و رنگ رژلب شما بهتر است تناسب برقرار باشد. اگر از رژلب قرمز استفاده می‌کنید، رژگونه را از همان تن انتخاب کنید. به همین ترتیب درباره رژلب‌های بنفش، نارنجی، صورتی و … عمل کنید.

گاهی شفاف باشید و گاهی مات
بهتر است بدانید برای چه مراسم یا برنامه‌ای آرایش می‌کنید. به طور معمول بهتر است از رژگونه‌های براق، تنها در مراسم‌های مهمانی و جشن‌ها استفاده کنید. استفاده از رژگونه براق و چرب در طول روز، چهره شما را از حالت طبیعی خارج می‌کند.

زیرسازی کنید
اگر می‌خواهید رژگونه برای مدت طولانی روی پوست‌تان باقی بماند، بهتر است زیرسازی مناسبی کرده باشید. در حالت عادی ماندگاری رژگونه روی پوست‌های مرطوب و کرم‌پودر بیشتر از پن‌کک و کرم‌های خشک و فاقد چربی است.

برس رژگونه را فراموش نکنید
یک برس پرمو را برای رژگونه انتخاب کنید. برسی که موهای آن به طور مساوی در قسمت‌های مختلف پراکنده شده باشد. این برس به شما کمک خواهد کرد که سطح یکنواخت و در عین حال محوی از رژگونه را روی پوست‌تان داشته باشید.

لبخند بزنید
هنگامی که می‌خواهید رژگونه را روی پوست‌تان بزنید، روبه‌روی آینه بشینید، لبخند بزنید و برای چندثانیه لبخندتان را حفظ کنید. برس رژگونه را به آرامی از محلی که در بالا یا موازی لب‌هایتان گود شده است، به سمت استخوان گونه بکشید. این حرکت را به سمت رفت و برگشتی ادامه دهید.
این شیوه برای صورت‌هایی است که شکل عادی دارند. اگر صورت‌تان زیادی گرد یا زیادی کشیده است، باید شیوه‌های دیگری را امتحان کنید
اکر می‌خواهید چهره‌تان کاملا طبیعی به نظر برسد، مقدار بسیار کمی رژگونه هم به میان پیشانی و روی چانه‌تان بزنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *