Home » سلامتی » بیماری ها » درمان‌های خانگی برای آفتاب‌سوختگی

درمان‌های خانگی برای آفتاب‌سوختگی

دارچین: وقتی ناچار هستید برای انجام کارهای روزانه مدت زیادی را در ساعات آفتابی روز در فضای آزاد و زیر نور خورشید قرار بگیرید ناگزیر پوست شما دچار آفتاب سوختگی می‌شود و به گونه ای تغییر رنگ می‌دهد که معمولا ناخوشایند است.

darchinاین تغییر رنگ بسیاری از افراد را نگران میکند. در این شرایط مضطرب و وحشت زده نشوید بلکه در عوض با استفاده از یکی از روش‌های طبیعی زیر و یا هر سه تای آنها در یک برنامه زمانی منظم می‌توانید پوست خود را ترمیم کرده و آفتاب سوختگی را درمان کنید.

سه راهکار طبیعی

آلوئه‌ورای همه فن حریف
این گیاه همه فن حریف در واقع برای بهبود هر نوع سوختگی از جمله آفتاب سوختگی مفید است. یک برگ آلوئه ورا را باز کرده و ژل داخل برگ را روی ناحیه آفتاب سوخته بمالید. آرام بمالید تا ژل تاثیر خود را اعمال کند.
ژل آلوئه ورا یک لایه محافظی روی پوست شما ایجاد می کند که رطوبت آن را نگه می دارد و فرآیند بهبود آفتاب سوختگی آغاز می شود. در حین کار آب زیادی نیز بنوشید تا پوست شما دوباره آب کافی جذب کند.

معجزه بابونه
شاید هرگز تصورش را هم نکرده اید که این چای خوش طعم بتواند به درمان آفتاب سوختگی شما کمک کند. برای بهره مند شدن از این خاصیت بابونه، چند قطره از عصاره این گیاه را داخل یک کاسه آب خنک بریزید.
یک لیف تمیز را داخل این محلول خیس کنید و آن را به آرامی روی محل آفتاب سوختگی بمالید اگر تمام بدنتان دچار آفتاب سوختگی شده است می توانید همین محلول را در داخل وان درست کرده و مدتی در وان قرار بگیرید تا گیاه تاثیر خود را روی پوست بگذارد.
همچنین اگر دچار آفتاب‌سوختگی در پلک های چشمانتان شده اید می‌توانید دو عدد چای کیسه‌ای بابونه را با آب خنک خیس کرده و روی چشمهایتان نگه دارید.

حمام جوش شیرین
یک فنجان از این ماده پاکسازی کننده را داخل وان حمام حاوی آب خنک بریزید و درون وان قرار بگیرید. در این حالت پوست خود را مخصوصا وقتی شروع به پوسته پوسته شدن می کند مرتب مرطوب نگه دارید.
نوبت بعد که خواستید در معرض نور آفتاب قرار بگیرد به خاطر داشته باشید که لباس مناسب بپوشید و حتما از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

 

مطلب مشابه: خوراکی‌های با خاصیت ضدآفتاب را بیشتر بشناسید

ضد آفتاب را فراموش نکنید/ از پوست‌تان در برابر آفتاب محافظت کنید

دانستنی‌های عمومی درباره کرم‌های ضدآفتاب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *