Home » خبرهای سبک زندگی » اخبار عمومی » تماشای بازی‌های المپیک را از دست ندهید + ویژه‌برنامه‌های صدا و سیما

تماشای بازی‌های المپیک را از دست ندهید + ویژه‌برنامه‌های صدا و سیما

دارچین: با آغاز مسابقات المپیک ۲۰۱۶، شبکه‌های ورزش و سه سیما و رادیو ورزش به عنوان شبکه‌های تخصصی رسانه ملی با پخش گزارش‌هایی از برگزاری المپیک، مسابقات ورزشکاران ایرانی و دیگر کشورها، گفت‌وگو با مسئولان و کارشناسان ورزشی به میزبانی این مراسم بین‌المللی می‌روند.

cover

افتتاحیه المپیک
مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ در روز پانزدهم مرداد (۵ آگوست) برگزار می‌شود.
مراسم افتتاحیه ساعت هشت شب به وقت محلی برزیل و ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامداد روز شانزدهم مرداد ۹۵ به وقت تهران در ورزشگاه ماراکانا برگزار می‌شود.

کارگردانی افتتاحیه المپیک، بر عهده فرناردو میرلس، مسئول کنترل بازی های المپیک لندن است. او که یکی از هنرمندان سرشناس برزیلی است که می‌خواهد یک افتتاحیه با شکوه را با کمترین هزینه برگزار کند.
این کارگردان قول داده که بودجه ای کمتر از تمام افتتاحیه‌های قبلی المپیک خرج کند که حتی فقط ده درصد افتتاحیه المپیک لندن باشد.
میرلس درباره کاهش هزینه‌های افتتاحیه المپیک می‌گوید: «خیلی خوشحالم که ما مثل دیوانه‌ها برای برگزاری یک افتتاحیه زیبا اما ساده، پول خرج نمی‌کنیم.»
شعار او هم برای افتتاحیه بومی بودن، لوکس بودن، خلاقیت، ریتم و احساسات است.
گفته می‌شود بیش از شش هزار نفر داوطلب حضور در مراسم‌های نمایش گروهی افتتاحیه شدند که در بین آنها ستاره‌های مشهور این کشور هم بودند.

صدا و سیما برای المپیک چه برنامه‌ای دارد؟
شبکه سه سیما: ‌صداو سیمای ایران هر روز دوازده ساعت بازی‌های المپیک را به صورت زنده اختصاص خواهد داد.
مهدی هاشمی می گوید در بخش های خبری، تحلیلی و گزارشگری، شبکه سه سیما پوشش بازی‌ها را از ساعت ۵ عصر شروع می کند و برنامه‌ها تا بامداد روز بعد برنامه ها ادامه دارد.

شبکه ورزش: مدیر شبکه ورزش،‌ درباره نحوه پوشش این شبکه برای المپیک ریو می‌گوید: «نمایندگانی از طرف سازمان صدا و سیما برای پوشش المپیک اعزام شدند تا مسابقات به بهترین شکل انعکاس داده شود و مخاطبان در جریان همه رویدادهای ورزشی المپیک قرار بگیرند.»
شبکه ورزش یک نماینده به عنوان مجری در برزیل دارد و برنامه‌های المپیکی شبکه ورزش یک روز پیش از افتتاحیه المپیک و با مسابقات فوتبال شروع می‌شود.
با توجه به اختلاف ساعت، مسابقات از ساعت ۱۶ به وقت تهران شروع می شود و تا ساعت شش یا هفت صبح ادامه دارد.
به گفته او چون تعداد مسابقات زیاد و همزمان است، به همین دلیل بخشی از مسابقات زنده پخش می‌شود و بعضی دیگر از مسابقات، ضبط شده و از ساعت ۷ صبح تا ۱۵ روی آنتن شبکه ورزش می‌رود.
المپیک تابستانی ۲۰۱۶ که با نام رسمی «بازی‌های المپیاد سی‌و‌یکم» و «المپیک ریو» شناخته می‌شود از پانزدهم تا سی‌ویکم مرداد ۱۳۹۵ (۵ تا ۲۱ اوت ۲۰۱۶ میلادی) در شهر بندری ریو دوژانیرو در کشور برزیل برگزار خواهد شد.
شهر ریو دو ژانیرو در اکتبر ۲۰۰۹ میلادی،‌از سوی کمیته بین المللی المپیک،‌به عنوان میزبان این بازی‌ها انتخاب شد.
بیشتر سالن‌های بازی‌های المپیک و همچنین خود دهکده المپیک، در ساحل بارا داتیجوکا قرار گرفته‌اند. مسابقات فوتبال المپیک هم قرار است در پنج ورزشگاه شهر سائوپائولو، بلوهوربزونته، سالوادور،‌برازیلیا . مانائوس برگزار شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *